Liceum Ogólnokształcące MAXIMA kształci w profilu ogólnym.

Do szkoły są przyjmowani słuchacze  po szkole podstawowej lub gimnazjum.

Program Liceum Ogólnokształcącego daje słuchaczom możliwość zdobycia wysokiego poziomu wiedzy ogólnej oraz umiejętności intelektualnych.Naszych słuchaczy przygotowujemy do egzaminu maturalnego i egzaminów na wyższe uczelnie.

Szkoła w szczególny sposób wspomaga osoby które pragną zdobyć, jak i poszerzyć wiedzę z zakresu informatyki. Nowocześnie wyposażone sale w wysokiej klasy sprzęt komputerowy i mulitimedialne laboratoria zapewniają komfortowe warunki nauki. Na zajęciach słuchacze poznają m.in. sposoby transmisji danych na odległość, teorie informatyczne oraz programowanie. Szkoła zapewnia dużą liczbę godzin pracy przy komputerze oraz praktyki zawodowe.

W szkole, znaczną uwagę przykłada się do nauczania języków obcych. Słuchacze poznają lub doskonalą przed wszystkim język angielski.

Szczególny nacisk kładzie się na poznawanie wzajemnego oddziaływania ludzi jako członków społeczeństwa w różnych sytuacjach społecznych. Poza tym słuchacze poznają normy prawne i warunki ich egzekwowania.

Profil ogólny przeznaczony jest dla osób, które pragną zdobyć wysoki poziom wiedzy ogólnej. Słuchacze realizują program przeznaczony dla trzyletniego liceum ogólnokształcącego. Jest to czas na rozpoznanie swoich zainteresowań i świadomy wybór ścieżki zawodowej.

 

Copyright 1999 - 2024 Maxima